Rehado Nabízená péče

Nabízená péče

ELEKTROLÉČBA, ULTRAZVUK A KOMBINOVÁ TERAPIE

Elektroléčba využívá elektrickou energii o různých frekvencích a intenzitách s cílem snížit bolest, zlepšit prokrvení v místě aplikace, stimulovat nebo naopak zrelaxovat svaly a také působí protizánětlivě.

Ultrazvuk je mechanické vlnění s vyšší frekvencí, které míří hluboko do měkkých tkání, kde uvolňuje svaly. Také urychluje hojení ran a léčí záněty. Podporuje regeneraci tkání po přetížení a zranění.

Kombinovaná terapie využívá spojení elektroterapie a ultrazvuku. Využívá se ke zmírnění nebo odstranění povrchových či hluboko uložení spoušťových bodu tzv. Trigger pointů.

KINESIOTAPING

Kinesiotaping je terapeutická metoda, při níž se na suchou kůži aplikují elastické lepící pásky. Tyto podporují proces hojení, stimulují lymfatický systém, snižují otok. Dají se použít při akutní i chronické bolesti, uvolňují přetížené svaly a měkké tkáně, facilitují oslabené tkáně. Pomáhají při zánětlivých stavech pohybového aparátu.

MANUÁLNÍ TERAPIE

Manuální terapie je jedna ze základních metod léčby poruch pohybového aparátu. Prostřednictvím manuální léčby ovlivňujeme zkrácené svaly, fascie a ostatní měkké tkáně, uvolňujeme kloubní blokády, jizvy. Využíváme mobilizační a manipulační techniky tzv. Pražské školy myoskeletární medicíny (prof. Lewit, doc. Rychlíková, prof. Janda, doc. Véle), Fasciální manipulace dle Stecca a Viscerální manipulace (PhDr. P. Bitnar).

BAZÁLNÍ POSTURÁLNÍ PROGRAMY DLE ČÁPOVÉ

Bazální posturální programy (BPP) jsou terapeutický koncept primárně určený rizikovým dětem a dětem s různými neurologickými diagnózami v ranné věku. Využívat se začal i u dospělých pacientů s míšními lézemi. A velmi dobře je aplikovatelný i u různých poruch pohybového aparátu.

INOVOVANÉ KLAPPOVO LEZENÍ

Inovované Klappovo lezení je aktivní a fyzicky náročnější technika primárně využívaná u skoliotických pacientů. Velmi vhodná je ale i pro děti s vadným držením těla, dospělé s M. Bechtěrev, s poruchami pohybového aparátu, pro sportovce, kteří chtějí kompenzovat zátěž a všechny, kteří chtějí zlepšit svoji kondici a funkci páteře.

RAŠELINOVÝ ZÁBAL

Jednorázový rašelinový zábal poskytuje příjemné teplo a rychlý účinek od bolesti. Vhodný při bolestech zad a kloubů, artróze i revmatu. Uvolňuje svalové napětí.